Genel 20 KASIM 2008 / 12:28

Alcatel-Lucent ve McAfee'den çözüm sağlayan işbirliği

Alcatel-Lucent, OmniAccess 3500 Nonstop Laptop Guardian (NLG) ürününü, McAffee'nin Endpoint Encryption yazılımına entegre ederek geliştirdiği çözümü pazara sundu.

Alcatel-Lucent, OmniAccess 3500 Nonstop Laptop Guardian (NLG) ürününü, McAffee'nin Endpoint Encryption yazılımına entegre ederek geliştirdiği çözümü pazara sundu.


Geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan Alcatel-Lucent ve McAfee çözümü, kapsamlı denetleme ve raporlama olanakları sunuyor. Alcatel-Lucent'in OmniAccess 3500 NLG ürünü, kurumların dizüstü bilgisayarlarını ve taşıdıkları verilerin güvenliğini, her an, hatta cihaz kapalıyken dahi denetlemelerine olanak sağlamak amacıyla McAfee gibi şifreleme yazılımı üreticilerinin ürünlerine entegre edilebiliyor.


Nonstop Laptop Guardian ürünü, CDMA, HSPA gibi üçüncü nesil kablosuz şebekeleri kullanarak kurumların dizüstü bilgisayarların yönetimini ve güvenliğini en az masaüstü bilgisayarlardaki gibi gerçekleştirebilmesini sağlıyor. Bilgi teknolojileri ekibi, dizüstü bilgisayar kapalı olsa bile, istedikleri zaman yamalar gönderebiliyor, yazılımları güncelleyebiliyor, lokasyon bilgisini izleyebiliyor, verileri güvenlik altına alabiliyor ve kontrol edebiliyor.


Alcatel-Lucent'ın kurumsal faaliyetlerinden sorumlu Başkanı Tom Burns: “Alcatel-Lucent'ın her zaman çalışan OmniAccess 3500 Nonstop Laptop Guardian çözümü ve McAfee Endpoint Ecryption yazılımının kombinasyonu ile kurumların bilgi teknolojisi yöneticileri, uzaktan şifreleme ve GPS ile konum belirleme özellikleri sayesinde, kaybedilen veya çalınan dizüstü bilgisayarları daha kolay koruyabilecekler” dedi.