Genel 30 HAZİRAN 2009 / 08:50

Alcatel-Lucent ve HP'den küresel ortaklık

HP ve Alcatel-Lucent, yeni bir stratejik ortaklığa imza attıklarını duyurdu.

HP ve Alcatel-Lucent, yeni bir stratejik ortaklığa imza attıklarını duyurdu.


Dünya çapında 10 yıl sürecek bir ortaklık kuran iki şirket, yapılan anlaşmayla servis sağlayıcılara ve kurumsal müşterilere ortak altyapı çözümleri sunacak. HP ve Alcatel-Lucent, yakınsayan bilgi ve iletişim teknolojilerini tek bir çatıdan sunmayı hedefliyor. Bu paralelde HP, bilgi teknolojilerindeki; Alcatel-Lucent ise telekomünikasyon konusundaki uzmanlığını ortaya koyarak ortak müşterilerine gelişmiş çözüm olanaklarını sağlamayı hedefliyor. Anlaşmanın bir parçası olarak, Alcatel-Lucent’ın bilgi teknolojileri operasyonlarının önemli bir bölümü HP’ye verilecek. Alcatel-Lucent, HP teknolojilerinden ve deneyiminden yararlanarak, daha yüksek performanslı bir bilgi altyapısına kavuşacak. Şirket, bu anlaşmayla, önemli miktarda tasarruf etmeyi ve nakit akışında iyileştirmeler yapmayı hedefliyor.


Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan HP Başkanı Mark Hurd: "Bu ortaklık sayesinde müşterilerimizin yeni iş fırsatları yakalayacaklarına ve daha yüksek verimlilik sağlayacaklarına inanıyoruz. HP ve Alcatel-Lucent, müşterilerine teknoloji ihtiyaçlarını bir rekabet avantajına dönüştürmede yardımcı olacak” dedi.


Küresel ortaklığın müşterilerine avantajlar sağlayacağını belirten , "Bilgi ve telekomünikasyon teknolojileri, benzersiz bir biçimde bir araya geliyor. Sektörümüzde yenilikçi girişimler hızlanacak. Aynı zamanda, HP’nin Alcatel-Lucent’a bilgi teknolojileri alanında performans ve maliyet anlamında en iyi çözümleri sunacağına eminim" derken Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kançal ise ortaklık hakkında şu değerlendirmeyi yaptı: "HP ile yapılan stratejik ortaklık sayesinde, birleşen telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri alanında bir yeniliğe imza atıyoruz. HP ile birlikte, dünyanın en geniş kapsamlı çözümlerini sunacağız. Bu anlaşma, iki yönlü fayda sağlayacak. Birincisi, servis sağlayıcılara ve kurumlara yeni iş fırsatları sunacak. İkincisi, bilgi teknolojileri alanındaki faaliyetlerimizin verimliliğini artıracak. Böylece, daha çevik bir yapıya kavuşacağız.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun