Genel 09 ARALIK 2009 / 11:24

Alcatel-Lucent Teletaş 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı

Alcatel-Lucent Teletaş, yönetici ve çalışanlarının bir araya geldiği Townhall'da üçüncü çeyrek sonuçlarını, dördüncü çeyrek hedeflerini ve kaydettiği önemli gelişmeleri paylaştı.

Alcatel-Lucent Teletaş, yönetici ve çalışanlarının bir araya geldiği Townhall'da üçüncü çeyrek sonuçlarını, dördüncü çeyrek hedeflerini ve kaydettiği önemli gelişmeleri paylaştı.


Global olarak gelirlerinde yüzde 7 azalma yaşayan Alcatel-Lucent Teletaş, yılsonunu zarar etmeden kapatmayı hedefliyor. Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kançal, üçüncü çeyrek sonuçlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Geçtiğimiz yıl satış gelirleri üçüncü çeyrek sonu itibariyle yaklaşık 98 milyon avro olan Alcatel-Lucent Teletaş'ın bu seneki satış gelirleri 110,3 milyon avro olarak gerçekleşti. Alcatel-Lucent; Turkcell, Avea, Vodafone ve Azerbaycan'daki mobil operatörlere verdiği IP, optik ve servis hizmetleriyle gelirlerinin çeşitliliğini artırdı. Bu yılın 150 milyon avro civarında gelirle kapanması planlanıyor."

2010 yılı için IP dönüşüm projelerinin başlayıp gelişeceğini öngören Kançal, daha fazla kablolu ve kablosuz genişbant projesinin hayata geçirilmesiyle aktarım kapasitesinin artırılması konusunda gelişmeler beklediğini de belirtti.

Alcatel-Lucent Teletaş, uluslararası operasyonlara yönelik çalışan 362 kişilik kadrosuyla, üçüncü çeyrek sonunda 15,5 milyon avro servis ihracı sağlamış bulunuyor. Geçen sene ile hemen hemen paralel seyreden bu rakamın ardından sene sonunda da 20 milyon avro civarında servis ihracına dayanan gelir elde edilmesi hedefleniyor.

Alcatel-Lucent'ın üçüncü çeyrekte kaydettiği global gelişmeler arasında yer alan ve Ekim 2009'da Alcatel-Lucent ile HP arasında imzalanan global sözleşmede 10 senelik bir işbirliğine imza atıldı. Alcatel-Lucent Teletaş'ın dünya üzerindeki 20. ALU Üniversitesi olması ve Japonya ve dünyanın en önde gelen operatörlerinden biri olan NTT Docomo'nun IP dönüşüm ortağı olarak seçilmesi, şirketin kaydettiği diğer gelişmeler arasında yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun