Genel 05 EYLÜL 2008 / 09:15

Alcatel-Lucent'ta görev değişimi

Alcatel-Lucent, yaptığı yazılı bir açıklama ile Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO pozisyonlarında yeni atamaların gerçekleştirildiğini belirtti.

Alcatel-Lucent, yaptığı yazılı bir açıklama ile Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO pozisyonlarında yeni atamaların gerçekleştirildiğini belirtti.

Şirketin dün gerçekleştirdiği toplantıda, 1 Ekim 2008 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Yönetim Kurulu Başkanı olarak Philippe Camus'nün, bugünden itibaren geçerli olmak üzere şirketin CEO'su olarak ise Ben Verwaayen’in ataması onaylandı.Alcatel-Lucent Yönetim Kurulu’nun atamalara istinaden yaptığı yazılı açıklamada "Philippe Camus ve Ben Verwaayen iş dünyasının saygın ve deneyimli iş liderleridir ve yüksek teknoloji sektörünü çok iyi tanımaları ve bilmelerinden dolayı gelişiminin bir sonraki aşamasına geçmekte olan Alcatel-Lucent'i yönetmede ve liderlik etme konusunda en mükemmel seçimdirler. Philippe Camus, hızla büyüyen medya endüstrisi ve çok kültürlü şirketleri yönetme dahil, çeşitli yüksek teknoloji üreten küresel sektörlerde derin deneyimlere sahiptir. Ben Verwaayen ise bu sektörde kazandığı deneyimler kapsamında Alcatel-Lucent'ı da yakından tanıma fırsatı bulmuştur. Sektörün trendlerini ve müşteri ihtiyaçlarını çok iyi anlayan ve kendisini tamamen inovasyon, teknoloji mükemmeliyeti ve benzersiz müşteri hizmetine adamış biridir" değerlendirmesinde bulunuldu.


60 yaşındaki Philippe Camus Fransız vatandaşı olup, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşıyor. Çeşitli sektörlere uzanan uluslararası deneyime sahip bir iş lideri olan Camus, daha önce "European Aeronautic Defense and Space Company (EADS)'in ortak CEO görevini yürüttü ve yüksek teknoloji sektörünün büyük küresel işletmelerinin yöneticiliğini yaptı. Camus halen uluslararası medya grubu Lagardere'in yönetici ortağı ve New York'ta yerleşik yatırım ve danışmanlık firması olan Evercore Partners firmasının da ortağı.


56 yaşında ve Hollanda vatandaşı olan Ben Verwaayen uzun senelere dayanan yoğun telekom ve BT deneyimine sahip. Bundan önceki görevinde Eylül 1997 yılında katıldığı ABD'de bulunan Lucent Technologies firmasının,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı pozisyonunu yürüttü. Bu görevinden önce ise dokuz yıl süreyle Hollanda'nın KPN firmasının iştiraki olan PTT Telecom'un genel müdürlüğü görevini üstlendi. Şubat 2002 ile 1 Haziran 2008 tarihleri arasında ise British Telecom'un CEO'su olarak görev yaptı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun