Genel 26 OCAK 2010 / 15:29

Alcatel-Lucent Paris'te 4G otomobili tanıttı

Hibrit otomobillerle genişbantın kesiştiği nokta Paris'te gözler önüne serildi.

Hibrit otomobillerle genişbantın kesiştiği nokta Paris'te gözler önüne serildi.


19 Ocak'ta Paris'te Alcatel-Lucent kampüsünda gerçekleştirilen etkinlikte, 2,6 GHz spektrumunda bir LTE ağına yönelik canlı demoların ve ng Connect "LTE Bağlantılı Otomobil"in Avrupa pazarına ilk tanıtımı yapıldı. Gazetecilerin, analistlerin ve Alcatel-Lucent müşterilerinin katıldıkları etkinlik, heyecan verici yeni uygulamalara sahne oldu.

Etkinlik, LTE Bağlantılı Otomobil'in Avrupa'daki ilk canlı demosu olma özelliği taşıyor. Bu otomobil, Alcatel-Lucent'ın QNX Software Systems, Toyota, Kabillion ve Atlantic Records gibi ng Connect Programı'na üye kurumlarla birlikte geliştirdiği bir çözüm konseptini temsil ediyor. LTE Bağlantılı Otomobil konsepti ağ operatörleri, otomobil tedarikçileri ve uygulama sağlayıcılar için potansiyel bir gelir fırsatı sunarken, otomobil içinde kişiselleştirilmiş son kullanıcı deneyimlerini yaşama imkanı veriyor. Bu çözüm konsepti, araç içinde eğlence, bilgi, güvenlik ve sürüşle ilgili özelliklerin bir arada sunulacağı kapsamlı bir menü sunuyor.

Etkinlikte, LTE Bağlantılı Otomobil'e ek olarak, LTE donanımlı bir Ar-Ge minibüsü içinde şirketin kampüs genelinde 2,6 GHz bandında çalışan LTE ağı kullanılarak, mobil servislerin demosu yapıldı. Alcatel-Lucent'ın uçtan uca LTE çözümünün ve LG Electronics'ten bir mobil cihazın kullanıldığı demoda, eşzamanlı akan video oturumları, çok oyunculu mobil oyunlar, fotoğraf, müzik indirme ve 3G/HSPA ile LTE ağlar arasında yumuşak geçiş gibi yetenekler sergilendi.

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal, bu etkinliğin hem LTE teknolojisinin kablosuz iletişim sektörü için sunduğu büyük potansiyeli, hem de çözüm yelpazelerini genişletmek, son kullanıcı deneyimini artırmak ve maliyet yapılarını optimize etmek isteyen servis sağlayıcılara sunulan faydaları gösterdiğini belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun