Genel 06 ARALIK 2010 / 12:33

Alcatel-Lucent masa telefonunu akıllandırdı

Akıllı masa telefonu da ne demek? Haberi okuyalım görelim.

Akıllı masa telefonu da ne demek? Haberi okuyalım görelim.


Alcatel-Lucent, masa telefonunu mobil akıllı telefonların sağladığı deneyime benzer olanaklar sunan bir iletişim aracına dönüştüren yenilikçi "Akıllı Masa Telefonu" (Smart DeskPhones) serisini tanıttı. Yeni telefon, kişiselleştirilmiş melez uygulamalar ve sektöre özel uygulamalar yaratmak üzere, kurumsal güvenlik, çokluortam iletişim yetenekleri ve web uygulamalarına hızlı erişim sunuyor.

Alcatel-Lucent OmniTouch 8082 My IC Phone, daha önce bir masaüstü telefonunda görülmemiş düzeyde yazılım erişimi ve gelişmişlik özelliği sunuyor. Yeni cihaz, geleneksel masa telefonlarının aksine büyük bir çoklu-dokunmatik ekrana dayalı açık bir platform barındırıyor ve sahip olduğu teknolojik avantajları ortaya koyacak kendine özgü bir kullanıcı arayüzüne sahip. Yeni bir yazılım ve açık bir arayüzle çalışan cihaz, LED aydınlatmalı 7 inçlik geniş dokunmatik ekran içeriyor. Ayrıca Bluetooth ve USB cihazlarına bağlanabilirliğin yanı sıra içeriğe duyarlı geri bildirim sağlıyor.

Kendi uygulama geliştirme altyapısına sahip

Yeni arayüz, kurumların anında mesajlaşma, mevcudiyet, bağlamsal uygulamalar, entegre e-posta ve MP3 müzik gibi yeni ve mevcut uygulama ve yeteneklerden yararlanmasını mümkün kılıyor. Alcatel-Lucent'ın Etkin Uygulama Açılımı yaklaşımına güçlü bir örnek oluşturan yeni telefon, açık API geliştirme platformu içeren bir uygulama pod'u gibi işlev görüyor. Bu yaklaşım, mobil alandaki uygulama patlamasında benimsenen yaklaşımı andırıyor. Cihaz, Alcatel-Lucent'ın yeni nesil birleşik iletişim uygulamalarıyla entegre edilecek.

Alcatel-Lucent, yeni telefon ve platformun desteklenmesi açısından kritik olan ve sınıfının en iyisi uygulamaları bir araya getiren Geliştirici Uygulama portalinden de yararlanıyor. Portal, başarılı Alcatel-Lucent Uygulama Ortakları Programı'nın (AAPP) bir uzantısı olup, şimdiden 10.000'in üzerinde aktif geliştiricinin ve iş ortağının oluşturduğu canlı bir topluluğu destekliyor. Programa katılmak için http://developer-enterprise.alcatel-lucent.com adresini ziyaret etmek mümkün.