Genel 27 NİSAN 2010 / 09:39

Alcatel-Lucent ile cüzdanlar mobil oluyor

Mobil Cüzdan Servisi ile cüzdanlar, kullanım kiralamalı iş modeliyle artık mobil olacak.

Mobil Cüzdan Servisi ile cüzdanlar, kullanım kiralamalı iş modeliyle artık mobil olacak.


Alcatel-Lucent, Mobil Cüzdan Servisi ile fiziksel cüzdanların yerine mobillerini sunmak üzere önemli bir adım attı. Mobil Cüzdan Servisi, mobil operatörleri, gelişmekte olan mobil ödeme sisteminin merkezine yerleştiriyor. Servis kişiden kişiye para transferi, sanal indirim kuponları, müşteri sadakat ve hediye uygulamaları, mobil ticaret ve pazarlama gibi farklı tüketici uygulamaları sunmak için operatörün şebekesini kullanıyor. Bütün bu uygulamalar, müşterinin talebine göre ölçeklendirilebiliyor. Servis üçüncü taraflara, yeni uygulamaları bir Etkin Uygulama Açılımı arayüzüyle geliştirme ve bütünleştirme imkanı da veriyor.

"Kullanıma hazır olarak sunulan" bu servisle tüketiciler, ödemeler, kuponlar, sadakat puanları ve hediye çekleri gibi günlük işlemlerini halletmek için cep telefonlarını kullanabiliyorlar. Alcatel-Lucent, bankaları, ödeme sağlayıcıları, ödeme uygulamalarını ve çok çeşitli erişim araçlarını bir araya getirerek yeni bir müşteri deneyimi yaratıyor. Bu yeni deneyim, operatörlere, gelirlerini artırma, abone hareketini azaltma ve pazara yeni servisler sunma imkanı veriyor. Uçtan uca işlem akışını sağlayacak biçimde geliştirilen çözümün içeriğinde telefon uygulamaları, kayıtlı hesap bakiyesi, banka ve ödeme şebekeleriyle iletişim, operatörün faturalama sistemine bağlantılar, müşteri sadakat ve hediye uygulamalarına erişim cihazları bulunuyor.

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal, konu hakkında şunları söylüyor: "Tüketici tercihleri ve teknoloji göz açıp kapayıncaya kadar değişiyor. Yaklaşımımız, operatörlere, tüketiciler için zamanında ve ilgili mobil cüzdan servisleri sunma, tüketici talebine göre ölçeklendirme yapma ve portföylerine yeni uygulamalar ekleme imkanı veriyor."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun