Genel 08 EKİM 2009 / 10:22

Alcatel-Lucent, Bilişim Zirvesi ’09’un sponsoru

Alcatel-Lucent, 7-10 Ekim tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Bilişim Zirvesi 09’un Tema Günleri’ne sponsor oldu.

Alcatel-Lucent, 7-10 Ekim tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Bilişim Zirvesi 09’un Tema Günleri’ne sponsor oldu.


Sponsorluk kapsamında, Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kançal, 7 Ekim Çarşamba günü Interexpo Salonu’nda düzenlenen “Telekomda Gelecek Konferansı”na konuşmacı olarak katıldı. Kançal, öğleden sonra gerçekleştirilen “Yeni Nesil İletişim Teknolojileri ve Yenilenen Dünya” konulu oturumda, servis sağlayıcılara yönelik iletişim altyapılarında gelinen son noktayı da değerlendirdi. “Telekomda Gelecek Konferansı”nda, iş dünyasının önünü açan ve gelişiminde büyük katkısı olan telekomünikasyon teknolojileri ve hizmetlerinin bugünü ve yarınına ilişkin ipuçları ele alındı. Özellikle bilgi teknolojileri, iletişim, mobil, uydu, vb. teknolojilerin yakınsaması ve bunun sonucunda oluşan yeni iş dünyası modeli işlendi. Üçüncü nesil iletişimde Türkiye'nin hazırlıklarının yanı sıra bu konuda gelecek yeni boyutlar irdelendi. Türkiye için 3G’ye giden yoldaki hukuksal gereksinimler, pazarın altyapısı, teknolojiler, servisler ve bunlara bağlı olarak içerik ve iş modelleri incelenerek, bu yoldaki fırsat ve engeller tartışıldı. Türkiye’de telekomla ilgili etkinliklerin hemen hepsinde yer aldıklarını ifade eden Kançal, konuya verdikleri önemin de altını çizdi.