Genel 08 EKİM 2009 / 10:22

Alcatel-Lucent, Bilişim Zirvesi ’09’un sponsoru

Alcatel-Lucent, 7-10 Ekim tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Bilişim Zirvesi 09’un Tema Günleri’ne sponsor oldu.

Alcatel-Lucent, 7-10 Ekim tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Bilişim Zirvesi 09’un Tema Günleri’ne sponsor oldu.


Sponsorluk kapsamında, Alcatel-Lucent Teletaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kançal, 7 Ekim Çarşamba günü Interexpo Salonu’nda düzenlenen “Telekomda Gelecek Konferansı”na konuşmacı olarak katıldı. Kançal, öğleden sonra gerçekleştirilen “Yeni Nesil İletişim Teknolojileri ve Yenilenen Dünya” konulu oturumda, servis sağlayıcılara yönelik iletişim altyapılarında gelinen son noktayı da değerlendirdi. “Telekomda Gelecek Konferansı”nda, iş dünyasının önünü açan ve gelişiminde büyük katkısı olan telekomünikasyon teknolojileri ve hizmetlerinin bugünü ve yarınına ilişkin ipuçları ele alındı. Özellikle bilgi teknolojileri, iletişim, mobil, uydu, vb. teknolojilerin yakınsaması ve bunun sonucunda oluşan yeni iş dünyası modeli işlendi. Üçüncü nesil iletişimde Türkiye'nin hazırlıklarının yanı sıra bu konuda gelecek yeni boyutlar irdelendi. Türkiye için 3G’ye giden yoldaki hukuksal gereksinimler, pazarın altyapısı, teknolojiler, servisler ve bunlara bağlı olarak içerik ve iş modelleri incelenerek, bu yoldaki fırsat ve engeller tartışıldı. Türkiye’de telekomla ilgili etkinliklerin hemen hepsinde yer aldıklarını ifade eden Kançal, konuya verdikleri önemin de altını çizdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun