Genel 07 EYLÜL 2013 / 13:09

Akıllı yaşam geliyor

Türk Telekom büyük veriyi işleyerek akıllı yaşama geçişi destekliyor.

11.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurası'nda , moderatörlüğünü BTK Kurul II. Başkanı Dr. T. Ayhan Beydoğan’ın üstlendiği  “2023’e Doğru Haberleşme Sektörü” başlıklı panelde, Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz  ,  ülkemizin 2023 hedefinin, dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer almak olduğunu hatırlatarak, tüm  kurum ve kamu için  dijital yaşam dönüşümü hakkında da panel katılımcılarına bilgi veren bir konuşma gerçekleştirdi. Bu konuda gerçekleştirdikleri teknolojik altyapı yatırımlarına ilişkin rakamları paylaştı. Büyük bilgiyi kullanarak, teknolojiyi gündelik hayatı rahatlatan yaşam standartlarını yükselten bir unsur haline getireceklerini anlattı.

Akıllı yaşam, akıllı şehir

Türk Telekom CEO'su, büyük bilginin çeşitli kaynaklardan toplanarak işlenmesiyle geçilecek akıllı yaşamda teknolojinin hayatı kolaylaştıracağını anlattı. Akıllı şehirlerde , gereken veriye doğru zamanda erişilebilmesini sağlayan bulut teknolojisini her alanda kullanılan şehir tasarımlarında, akıllı ofisler ve evler olacak.  Şehir yönetiminde enerji, ulaşım sistemleri, güvenlik gibi pek çok alanda akıllı uygulamalar hayat kalitesini artırırken, akıllı ofis ve evlerde uzaktan erişim, uyumluluk gibi özellikler olacak.

IPTV, internet ve telefon hizmetini de kapsayan bir akıllı ev tasarlayan Türk Telekom, hayatı kolaylaştıracak dijital çözümlerle yaşamdaki dijital dönüşümü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz’ dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun