Genel 07 EYLÜL 2010 / 13:58

Akıllı telefonlar korumasız kalmayacak

ESET Mobile Security, akıllı telefonlar ve cep bilgisayarlarına koruma sağlamak için geliştirildi.

ESET Mobile Security, akıllı telefonlar ve cep bilgisayarlarına koruma sağlamak için geliştirildi.


Mobil güvenliğe yönelik beta çalışmalarını tamamlayan ESET, yeni özellikler eklenen Mobile Security’i tüm dünyada piyasaya sürdü. ESET Mobile Security, Windows Mobile ve Symbian işletim sistemleri ile çalışan akıllı telefonlar ve cep bilgisayarları için geliştirildi. ESET Mobile Security, acil durumda kişiler, mesajlar ve çıkarılabilir medya dahil tüm verilerin basit bir SMS ile silinebilmesi özelliği ile dikkat çekiyor.

Öte yandan SMS/MMS ile ilgili özel kara ve beyaz liste oluşturulabilmesi ya da bilinmeyen, istenmeyen numaralardan mesaj alımının engellenebilmesi gibi seçenekler de öne çıkan yeni özellikler arasında yer alıyor.

ESET Mobile Security’de bunların dışında cihazın kaybolması ya da çalınması durumunda kişisel verilere erişim kısıtlanıyor. Acil bir durumda bir tek SMS ile tüm önemli veriler (kişiler, mesajlar ve çıkarılabilir medya) silinebiliyor. Ayrıca telefona izinsiz bir SIM kart takıldığında önceden belirlenmiş numaralara uyarı mesajı gönderiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun