Genel 14 ARALIK 2010 / 12:48

Akıllı telefondan sevgili de oldu

"Honey it's me" isimli iPhone uygulaması sanal sevgili oluyor, günde 4 kez telefon açıyor.

"Honey it's me" isimli iPhone uygulaması sanal sevgili oluyor, günde 4 kez telefon açıyor.


Nabix şirketi tarafından 30 Kasım'da piyasaya sürülen iPhone uygulaması "Honey it's me", yalnız kalpleri sunduğu sanal sevgiliyle ısıtıyor. 1,99 dolara satışa sunulan uygulama ilk günde 80 bin kez indirildi.

Güney Koreli bir yazılımcının ürettiği uygulamada yaratılan 20'li yaşlarındaki sanal kadın Mina, kullanıcıyla gün içinde 4 kez görüntülü konuşma yapıyor. Nabix, kullanıcıya "iyi geceler, tatlı rüyalar" gibi cümleler kuran Mina'nın kullanıcının iyi hissetmesi için yaratıldığını açıkladı.

Uygulamanın gördüğü ilgi sanki Güney Koreli erkeklerin biraz yalnızlık yaşadığını gösteriyor. Sadece Kore dilinde olan uygulamanın yakında İngilizce, Çince ve Japonca dil seçenekleri, ayrıca Android sürümü piyasaya sürülecek. Acaba Türk erkekleri de böyle bir uygulamaya ilgi gösterir miydi?

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun