Genel 11 AĞUSTOS 2010 / 08:00

Akıllı telefondan da öte bir şey geliyor

Flex Display Phone ihtiyaca göre şekilden şekle giren ilginç bir telefon.

Flex Display Phone ihtiyaca göre şekilden şekle giren ilginç bir telefon.


Tayvanlı tasarımcı Hank Chen, Flex Display Phone isimli çok yönlü ve çok akıllı bir telefon geliştirdi. İhtiyaca göre mini bir bilgisayar, tablet ve telefon olarak kullanılabilen cihaz, mobil cihazların birkaç yıl içinde geleceği konumu müjdeliyor. Flex Display Phone tasarımının getirdiği esneklikle bilgisayar, tablet ve cep telefonu olarak üç farklı modele bürünebiliyor.

Cebe sığan 3 inç ekranlı bir akıllı telefon olan cihaz gerektiğinde internet işlemleri için 5 inç ekranlı bir tablete dönüşebiliyor ve bu anlamda bir ilki sunuyor. 5 inçlik kaydırılabilen ekranı ile mini bir bilgisayar görüntüsü çizen telefon kullanıcıya etkin bir internet deneyimi yaşatmak için tasarlanmış.

Cihaz, kolay yazım sağlayan dokunmatik ekran üzerindeki klavye bazlı arayüzü ile esnek bir ekran teknolojisine sahip. Ayrıca Flex Display Phone akıllı bir telefonun sağladığı internet, video gibi temel işlevler dışında GPS sistemi ile geliyor.

Hem tablet, hem telefon hem de mini bir bilgisayar olarak kullanabilecek cihazın seri üretime ne zaman geçeceği şimdilik belli değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun