Genel 17 ARALIK 2009 / 16:03

Akıllı telefon satışları piyasada büyüme sağlıyor

Pyramid Raporu'na göre akıllı telefon satışları gelişmekte olan pazarları olumlu ölçüde etkileyecek.

Pyramid Raporu'na göre akıllı telefon satışları gelişmekte olan pazarları olumlu ölçüde etkileyecek.


Pyramid Araştırması'ndan gelen yeni bir rapora göre, akıllı telefon satışları 2014'e kadar dünya çapında cep telefonu pazarının yüzde 37'lik oranını yakalayacak.

Rapor bu büyümenin büyük bir bölümünün özellikle gelişen pazarlarda ve ABD dışında elde edildiği ortaya koyuyor. Tahminlere göre, Çin gelecek sene en büyük akıllı telefon pazarı olarak ABD'yi alt edecek gibi görünüyor. Latin Amerika akıllı telefon satışları ile yıllık büyümenin önemli bölümünü oluşturan yüzde 48'lik oranla gelecek beş yıl içinde en çok büyüyen bölge olacak.

Ayrıca Brezilya, Hindistan, Türkiye ve Nijerya önümüzdeki beş yıl en hızlı büyüyecek olan pazarlar olarak listede yerini alıyor.

Pyramid tahminlerine göre önümüzdeki beş yıl 1.8 milyar akıllı telefon satışı ile pazar, telefon üreticileri ve kablosuz internet kullanıcıları için çok büyük bir fırsat olacak. Ancak rapor mobil üyeliklerde büyümenin yavaşlayacağını ve endüstrinin akıllı telefon satışlarında iki önemli faktör olarak görülen veri servisleri ve uygulamalarına ağırlık vermesi gerektiğinin altını çiziyor. Pyramid tahminleri, özellikle gelişen pazarlarda akıllı telefonların çok fazla satılma potansiyeli üzerinde aktifleşmek için, telefon üreticileri ve kullanıcıların daha yakın çalışması gerekeceğini belirtiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun