Genel 23 EYLÜL 2010 / 14:12

Akıllı telefon kullanıcılarının uygulamalarla işi olmuyor

Yeni bir araştırmaya göre pek çok telefon kullanıcısı akıllı telefonları uygulamaları için tercih etmiyor.

Yeni bir araştırmaya göre pek çok telefon kullanıcısı akıllı telefonları uygulamaları için tercih etmiyor.


Deloitte’un yaptığı bir araştırma akıllı telefon pazarında ilginç bir eğilimi ortaya çıkardı. Yapılan anket sonucunda telefon kullanıcılarının pek çoğu, akıllı telefon satın alırken esneklik ve birbirinden farklı uygulamalar sunduğu için değil, sırf daha iyi bir donanım edinmek için bu tür telefonları tercih ediyor.

Sonuçlara göre akıllı telefon kullanıcılarının yalnızca yüzde 18’i uygulamalardan faydalanmak için akıllı telefon aldığını söylüyor. Diğer katılımcılar ise akıllı telefonların diğer telefonlara göre daha fazla işlevselliği olduğu için bu telefonları tercih ettiğini belirtiyor.

Kullanıcıların bir kısmı yine akıllı telefon uğruna MP3 çalar ve GPS gibi bağımsız cihazlardan vazgeçiyor. Akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 42’si akıllı telefonlarının yanında MP3 çalar, yüzde 28’i ise GPS cihazı kullanmadığını vurguladı.

Akıllı telefon kullanıcıların çoğu aynı zamanda taşınabilir oyun konsolları ve FM radyolarında da vazgeçiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun