Genel 31 MART 2010 / 07:01

Akıllı telefon babanın aklını aldı

Telefonla oynayan 4 yaşındaki çocuk, 500 sterlinlik eBay ihalesini kazandı.

Telefonla oynayan 4 yaşındaki çocuk, 500 sterlinlik eBay ihalesini kazandı.


Akıllı telefonların yapabildikleri, meraklı çocuklara sahip ebeveynlerin başına dert oluyor. Bunlara güzel bir örnek geçtiğimiz günlerde İngiltere'de yaşandı. Cep telefonundan eBay üzerinde koleksiyonluk kitap araştırmak için gezinirken bir dakikalığına tuvalete giden James Hinton'un 4 yaşındaki oğlu, babasının ortalıkta olmamasını fırsat bilerek telefonla gelişigüzel oynamaya başladı ve 500 sterline satılan, Harry Potter'in yazarı JK Rowling tarafından imzalanmış bir kitap için "Hemen al" tuşuna basıverdi.

Dertli baba, olayın farkına varır varmaz Türk lirasıyla yaklaşık 1200 lira eden bu alışverişin bir kaza sonucu gerçekleştiğini söyleyerek satıcıdan af dilenmek zorunda kaldı.

eBay'de yüzbinlerce dolarlık hurda savaş uçağı gibi açık artırmaların da yer aldığını düşündüğünüzde, Hinton aslında ucuz kurtulmuş. Bu olayı akılda tutup akıllı taşınabilir cihazları çocukların erişebileceği yerlere koymadan önce dikkatli olup önlem almakta fayda var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun