Genel 17 MART 2010 / 14:33

Akıllı şirketler aklını ortaya koydu

Kişisel gelişim konularında eserleri bulunan yazar Mümin Sekman da "Akıllı Şirket" günlerinde yer aldı.

Kişisel gelişim konularında eserleri bulunan yazar Mümin Sekman da "Akıllı Şirket" günlerinde yer aldı.


Küresel rekabet ortamında büyümeye odaklanan şirketlere iş uygulamalarıyla destek olan IFS, IBM ile birlikte düzenlediği Akıllı Şirket Günleri'nin ikincisini bu kez İstanbul'da gerçekleştirdi. Çeşitli sektörlerden üst düzey yöneticilerin katılımıyla 16 Mart 2010 tarihinde Swissotel'de düzenlenen etkinlikte "Akıllı Şirketler"in DNA'sını belirleyen temel özellikler tartışıldı.

İstanbul'daki Akıllı Şirket Günü etkinliği kapsamında üretim yapan işletmeler olmak üzere endüstrinin önde gelen firmaları, "Akıllı Şirketler"in iş yapış yöntemlerini ve rekabet karşısında temel yaklaşımlarını paylaşma fırsatı buldular.

IFS Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ergin Öztürk'ün açılışını yaptığı "Akıllı Şirketler Günü'nde", IFS ve IBM yetkilileri ve uzmanları, başarılı şirketlerin stratejilerini ve çalışanlardan yönetime yenilikçiliğin kurum genelindeki rolünü değerlendirdiler. Öte yandan, kişisel gelişim ve sosyal yaşam başarı konularında birçok popüler kitabın yazarı Mümin Sekman da "Her Şey Seninle Başlar" konulu bir seminerle etkinliğe katkıda bulundu.

Mümin Sekman seminerde, başarının tanımından yola çıkarak bireysel başarı döngüsü hakkındaki görüşlerini dile getirirken, buna bağlı olarak kurumların düşünce tarzlarına yönelik değerlendirmelerini izleyicilerle paylaştı.

IFS Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ergin Öztürk, etkinliğe damgasını vuran "Akıllı Şirketler" hakkında şunları söyledi:"Aynı şartlara rağmen bazı işletmelerin diğer işletmelerden daha başarılı olmasının arka planında bazı temel gerçekler olduğunu fark ettik. Bu firmaların davranış şekillerini incelediğimizde iş süreçleri, insan ve sistem yaklaşımları, veriye dayalı karar verme, yalınlık, fikirlerin hayata geçirilmesi gibi konularda çok farklı yaklaşımları olduğunu gördük. Bu alandaki gözlemlerimizi ve deneyimlerimizi Akıllı Şirketler Günü etkinliğimizde çeşitli sektörlere yön veren şirketlerimiz ile paylaşmayı ve bir ölçüde onların gerçek potansiyellerini ortaya koymalarına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz".

İstanbul'da gerçekleştirilen etkinliğin, önümüzdeki dönemde diğer kentlerde Anadolu'daki akıllı şirketlerin katılımıyla tekrarlanması planlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun