Genel 16 AĞUSTOS 2010 / 14:08

Akbank temassız ödemede Ingenico'yu seçti

Akbank, temassız kart okuyucu entegre Ingenico PINPAD P30 CL ile temassız ödemelerde yaygınlaşmayı hedefliyor.

Akbank, temassız kart okuyucu entegre Ingenico PINPAD P30 CL ile temassız ödemelerde yaygınlaşmayı hedefliyor.


Axess ve Carrefour Axess kredi kartlarına temassız ödeme özelliği kazandıran Akbank, üye işyerlerinde de temasız ödemenin kabulünü yaygınlaştırmaya odaklandı. Bu doğrultuda Ingenico ile işbirliğine giden Akbank, temassız kart okuyucu entegre Ingenico PINPAD P30 CL ile temassız ödemelerde yaygınlaşmayı hedefliyor.

Proje kapsamında kısa sürede 4.000 üye işyerine ulaşmayı planlayan Akbank, böylece temassız kart sahiplerine bu noktalarda 35 TL'ye kadar olan alışverişlerini P30 CL PINPAD'ler ile ödeme imkanı sunuyor.

P30 CL, POS terminalleri ile birlikte yazarkasa yanında kullanılan PINPAD ve harici temassız kart okuyucuyu tek bir cihazda birleştiriyor. Böylece üye işyerleri hem tezgah üzerinde yer kazanıyor, hem de fazla kablolardan ve ek priz ihtiyacından kurtularak operasyonel sıkıntılarını azaltıyor.

Ödeme sistemleri alanında pazara yön veren Ingenico, ortak kullanıma da uygun olan P30 CL dışında, iCT masaüstü ve EFT mobil serisi cihazlarında da bu yeniliği sektöre sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun