Genel 15 TEMMUZ 2009 / 12:07

AirTies Hindistan'da

AirTies CEO’su Bülent Çelebi, "Dünyaya teknoloji ihraç eden bir Türk teknoloji şirketi olacağız" dedi.

AirTies CEO’su Bülent Çelebi, "Dünyaya teknoloji ihraç eden bir Türk teknoloji şirketi olacağız" dedi.


AirTies, IPTV konusunda Hindistan pazarına giriş yaptığını açıkladı. Şirket Hindistan pazarındaki önemli IPTV operatörlerinden biri olan Smart Digivision tarafından çözüm ortağı olarak seçildi.


AirTies olarak son iki yılda IPTV konusunda gerçekleştirdikleri Ar-Ge çalışmalarına işaret eden AirTies CEO’su Bülent Çelebi, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Bu alanda önemli bir yatırım yaptık ve sonuçlarını almaya başladık. IPTV servisi için geliştirdiğimiz 'set-top box' ürünümüzü ihraç ettiğimiz ilk ülke ise Hindistan oldu. Smart Digivision, çözüm ortağı olarak AirTies’ı seçmesinin en önemli nedenlerinden biri, şu anda IPTV konusunda teknoloji geliştiren, hatta bazı noktalarda diğerlerinden üstün özellikler geliştiren, dünyadaki sayılı şirketlerden biri olmamız. Yazılım alanında önemli merkezlerden biri olarak görülen Hindistan’ın güçlü teknoloji şirketlerinden birinin, AirTies’ı seçmiş olması gurur verici bir gelişme. Çok yakında, farklı pazarlarda attığımız yeni adımları açıklayacağız."


Geçtiğimiz mayıs ayında IPTV ürün lansmanını yapan Smart Digivision, bir yıl içinde bu alanda 200 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Yaptığı açıklamada ülkede 1.2 milyar nüfus olduğuna dikkat çeken Smart Digivision Teknolojiden Sorumlu Üst Yöneticisi Sanjay Jain, TV bulunan 110 milyon haneye internetin bu kanalla girebileceğini belirtti. IPTV üzerinden geniş çerçevede hizmet sunulabileceğini kaydeden Jain, AirTies'ı seçmelerinin nedenlerine değindi: "AirTies'ın bu konudaki birikimi, uzmanlığı, pazarın ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirebilen esnek yapısı, hızı, mühendislik ve Ar-Ge gücü bizi etkiledi. AirTies ile birlikte 54 büyük şehirde, yayına başlıyacağız. AirTies’ın genişbant ve kablosuz ürünlerdeki uzmanlığından yararlanacağız. İş ortaklığımıza uzun soluklu bakıyoruz.”     

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun