Genel 05 MAYIS 2009 / 12:15

AirTies bölgede yaygınlaşıyor

AirTies, Yunanistan ve Ukrayna'da adımlarını hızlandırıyor. Sırada Rusya ve Hindistan var.

AirTies, Yunanistan ve Ukrayna'da adımlarını hızlandırıyor. Sırada Rusya ve Hindistan var.


AirTies bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla pazardaki konumunu değerlendirdi ve yurtdışı açılımları hakkında bilgi verdi. Yunanistan ve Ukrayna’da somut adımlarla yaygınlaşan AirTies, Rusya ve Hindistan pazarlarına da göz kırpıyor.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Airties CEO’su Bülent Çelebi, AirTies’ın 2009 yılında yüzde 10 ile 20 arasında bir büyüme hedefi olduğunu kaydetti. Ar-Ge’nin önemini vurgulayan Çelebi, 2009 yılında Ar-Ge yatırımlarını yüzde 25 artırdıklarını ve 6 milyon TL yatırım yaptıklarını açıkladı. VoIP, kablosuz ağ üzerinden TV yayını, tek tuşla ev içinde ağ kurma ve 3G gibi konularda Ar-Ge çalışmalarının sürsüğünü belirten Çelebi, ürün gamlarının gittikçe genişlediğini sözyledi. Erişim ürünlerinin yanı sıra IPTV ve VoIP konusunda çözümlere odaklandıklarını kaydeden Çelebi, bu yıl cirolarının yarısından fazlasını IPTV ve VoIP’den geleceğini ifade etti. Yurtdışı açılımlarına işaret eden Çelebi, Yunanistan ve Ukrayna’da ilerlediklerini; özellikle IPTV konusunda Hindistan ve Rusya’da yeni adımlar atmaya hazırlandıklarını belirtti. Çelebi, Azerbaycan’ın yeni hedef pazarlar arasında olduğunu sözlerine ekledi.


AirTies’ın yurtdışı açılımlarıyla ilgili bir sunum yapan AirTies Uluslararası Kanal Satış Müdürü Evrim Önk, şirketin Ar-Ge, yerelleştirme, müşteri memnuniyeti ile satış ve pazarlamanın dinamik yönetimine dayalı iş modeli hakkında bilgi verdi. Önk; Ar-Ge ve yerelleşmiş çözümler sunmanın önemini vurguladı. Yunanistan’da son bir yıldır çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Önk, ülkede iki dağıtıcının yanı sıra ülkenin önde gelen teknoloji market zinciri Multirama ile çalıştıklarını söyledi. Ülkede 350 bayi ile kullanıcıya ulaşan AirTies’ın modemde en çok satılan ikinci marka olduğunu vurgulayan Önk, “Yunanistan’da yoğun pazarlama desteği sunuyoruz ve bayilerimizin yüksek kâr marjlarıyla çalışması için çaba gösteriyoruz. Ürünlerimiz; Yunanca web sitesi, web kullanıcı arayüzü, kolay kurulum CD’si, kılıf ve kullanım kılavuzu ile tüketiciye ulaşıyor. Diğer yandan çağrı merkezinde Yunanca destek veriyoruz. İki günde onarım ve ürün değişimi sağlıyoruz” dedi.


Ukrayna’da da aynı modelle hareket ettiklerini belirten Önk, bu ülkede de üç dağıtıcıdan biri olan Versiya - Trading ile Mart 2009’da anlaşma imzaladıklarını söyledi. AirTies, Ukrayna’da teknoloji zincir mağazaları Metro ve Gigabyte ile çalışıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun