Genel 26 KASIM 2010 / 13:34

Adobe Yayıncılık Uzmanlığı eğitimi ikinci kez İstanbul’da

Medyasoft ve Adobe işbirliğindeki Adobe Yayıncılık Uzmanlığı eğitimleri devam ediyor.

Medyasoft ve Adobe işbirliğindeki Adobe Yayıncılık Uzmanlığı eğitimleri devam ediyor.


Medyasoft ve Adobe işbirliği ile “Adobe Publishing Expert” eğitim ve sertifika programı ikinci kez İstanbul’da verilecek.

Adobe Yayıncılık Uzmanlığı eğitimi daha önce İstanbul, Adana, Gaziantep, Mersin illerinde gerçekleşmişti. 2010 yılındaki son sertifika programı ise 29-30 Kasım’daki eğitim seminerleri ve 1 Aralık tarihlerine yapılacak sertifika sınavı ile birlikte İstanbul’da yapılacak.

2008 yılından beri devam eden programa daha çok, reklam ajansı, dergi, gazete ve kitap gibi yayıncılık sektörü profesyonelleri katılıyor. Eğitim programında yer alan katılımcılar, yayıncılık sektörüne ilişkin yeni bilgilere sahip oluyor.

Katılımcılar program kapsamında Adobe InDesign ve birlikte çalışan Photoshop, Illustrator gibi yazılımların uygulamalı eğitimini alıyor. Eğitim programında bulunan katılımcılar, sınavı geçtikleri takdirde Adobe tarafından onaylı "Adobe Publishing Expert – Adobe Yayıncılık Uzmanı" sertifikasına sahip oluyor.

Bununla birlikte katılımcılar, "InDesign CS5′in İşlevselliği, Yayıncılık Sektörü ve İş Akışları, Yayıncılıkta InDesign'a Geçiş ve Yerleştirme" konularında uzmanlaşmış oluyor.