Genel 11 MART 2009 / 15:32

Adobe ve Time Warner'dan 'Flash' yeni medya anlaşması

Time Warner’ın üç firması Adobe Flash platformu ve video çözümlerini kullanacak.

Time Warner’ın üç firması Adobe Flash platformu ve video çözümlerini kullanacak.


 


Time Warner’ın Turner Broadcasting System, Warner Bros Entertainment ve Home Box Office firmaları Adobe ile “yeni nesil video ve zengin medya deneyimlerinin geliştirilmesi konusunda işbirliğini teşvik edecek” stratejik bir anlaşma imzaladı.


Firmalar bu anlaşma ile, içeriğin ortaya çıkartılıp, gelir üretmesi amacıyla dijital hak yönetimi, metaveri ve izleyici ölçümü çözümlerinin web ve masaüstü ortamlarında geliştirilmesini hızlandırmak için de işbirliği içinde olacaklar.


Gerçekleştirilen stratejik anlaşma ve ortak projeler sonucunda Adobe, Turner, Warner Bros. Entertainment ve HBO, tüketicileri video içeriğiyle her yerde, her cihazdan ve her zaman buluşturabilmeyi amaçlıyorlar.


Şu anda farklı Turner web sitelerinde Adobe Flash platformu kullanılıyor. Warner Bros. Entertainment, izleyicilerine TV dizilerini www.thewb.com adresi üzerinden çevrim içi izleme imkânı sunuyor. Warner Bros. Entertainment’ın sitesi www.warnerbros.com’da izleyiciler geniş bir film kataloğunda arama yapabilecekleri gibi mevcut ve gösterime girecek filmlerin fragmanlarını da izleyebiliyorlar. HBO www.hbo.com sitesi de Adobe Flash platformunu kapsamlı bir şekilde kullanmaya başlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun