Genel 16 ŞUBAT 2009 / 15:00

Adobe ve Nokia'dan "Açık Ekran Projesi"'ne 10 milyon dolar

Projeye katılan geliştiricilerin üreteceği konseptler, Nokia cihazlarda ve çoklu ekranlarda çalışacak.

Projeye katılan geliştiricilerin üreteceği konseptler, Nokia cihazlarda ve çoklu ekranlarda çalışacak.


Açık Ekran Projesi, tüketicilere cihaz ya da mekan kısıtlaması olmaksızın zengin İnternet deneyimi sunmayı, açık web tarama ve tek başına çalışabilen uygulamalar için tutarlı bir işletim aşaması (runtime) ortamı sağlamayı amaçlıyor. Program geliştiricilerin katılımıyla gerçekleşen projede, Adobe Flash Platformu'nu kullanan uygulamalar, mobil servisler, masaüstü ve tüketici elektroniği ürünleri geliştiriliyor.  


Uygulamalar, ne kadar yenilikçi ve kullanıcı deneyimine ne kadar uygun olduklarına göre değerlendirilecek. Ayrıca, Nokia cihazlarının, Adobe Flash ve Adobe AIR’ın özelliklerini ne kadar iyi yansıttığı, diğer bir değerlendirme kriteri olacak. Geliştirilmek için seçilen projeler, Adobe ve Nokia’nın dahil olduğu Açık Ekran Projesi ortaklarının çoklu ekran uygulaması ve servis uzmanları tarafından değerlendirilecek. http://www.openscreenproject.org/

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun