Genel 21 MAYIS 2010 / 14:55

Adobe Flash yenilendi

Adobe, geliştirilmiş HD desteği ile Flash Player'ı yeniledi.

Adobe, geliştirilmiş HD desteği ile Flash Player'ı yeniledi.


Adobe, geliştirilmiş HD video playback desteği ile Flash Player'ı yeniledi. Uygulamanın son beta sürümü Flash Player 10.1, Flash Access 2.0 ile güçlendirilmiş içerik koruması ile gelen HTTP akışını kullanarak yeni medya dağıtım seçeneklerinin avantajından yararlanıyor. Bu son sürüm, masa üstü ve diğer cihazlar üzerinden internette HD video ve içerik, ifade uygulamalarının taramasını kolaylaştırıyor.

AMD'ye göre, Flash 10.1, video oynatımını hızlandırmak ve CPU kullanımını azaltmak için ATI Stream teknolojisini kullanıyor. Bu yeni sürümün Apple CEO'su Steve Jobs'ın Flash'ı eleştirmesinden sonra geldiğini hatırlatalım. Jobs, yaptığı eleştiride Flash'ın dokunmatik ekranlar için uygun olmadığını ve oldukça yavaş olduğunu söylemişti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun