Genel 15 ARALIK 2008 / 15:18

Adli bilişim randevusu

Microsoft Güvenlik Seminerleri kapsamında “Adli Bilişim’e Giriş ve Microsoft Sistemlerde Adli Bilişim Temelleri” başlıklı bir seminer düzenliyor.

Microsoft Güvenlik Seminerleri kapsamında “Adli Bilişim’e Giriş ve Microsoft Sistemlerde Adli Bilişim Temelleri” başlıklı bir seminer düzenliyor.


Adli bilişim kavramı ve ülkemizin Adli bilişim durumunun hukuki açıdan ayrıntılı şekilde ele alınacağı etkinlikte, bir Adli bilişim sürecinin adımları, bir dijital delilin taşıması gereken özellikler, delil toplama amaçlı sabit disk gibi saklama ortamlarının incelenmesi gibi konular da ayrıntılı olarak katılımcılar ile paylaşılacak. Seminerde ayrıca bir Windows sisteminde, olaydan sonraki ilk müdahalede sırasında delillerin nasıl bozulmadan elde edileceği, bunun için nelerin yapılması gerektiği de konusu da yer alacak. Seminer, 16 Aralık Salı günü 14:00 -17:00 saatleri arasında Microsoft’un İstanbul Levent’teki merkezinde gerçekleştirilecek.


Microsoft'un etkinlikleri hakkında bilgi almak için şirketin Etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun