Genel 18 EYLÜL 2009 / 06:31

Activision'dan konsolsuz oyunlar

Activision artık, televizyonda oynanabilir birçok ürününü oyun konsollarından bağımsız olarak üretecek gibi görünüyor.

Activision artık, televizyonda oynanabilir birçok ürününü oyun konsollarından bağımsız olarak üretecek gibi görünüyor.


Şirket CEO'su Bobby Kotick, Deutsche Bank Güvenlik Teknoloji Konferansı'nda oyun sektörünün büyüme potansiyeli hakkında konuştu. Televizyonda oynanabilir birçok ürünlerini oyun konsollarından bağımsız olarak geliştirdiklerini kaydeden Kotick, artık üst uç televizyonların 1080p video ve dijital ses akışı için uyumlu olduğunu söyledi. Ancak, oyun konsolları için oyun geliştirmekten vazgeçmeyeceklerini de belirten Kotick, mevcut oyun donanımlarının, gelişmiş online deneyimler ve daha iyi üretim değeri sağladığını kaydetti.

Özellikle IPTV hizmetlerinin daha da yaygınlaşmasıyla beraber, daha çok sayıda oyunun ekstra bir cihaza gereksinim duymaksızın televizyonlar üzerinden oynanmaya başlanması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun