Genel 17 TEMMUZ 2009 / 11:58

Açık kaynak günleri sürüyor

Sun Microsystems Açık Kaynak Günleri, Ağustos ayında MySQL atölye çalışmasıyla sürüyor.

Sun Microsystems Açık Kaynak Günleri, Ağustos ayında MySQL atölye çalışmasıyla sürüyor.


Sun Microsystems, 2009'un başından bu yana her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği 'Sun'dan Açık Kaynak Günleri'ni sürdürüyor. Bir günlük ücretsiz atölye çalışmaları şeklinde gerçekleşen etkinliğin Ağustos ayı konusu MySQL olacak. 20 Ağustos Perşembe günü Sun'ın İstanbul Maslak'taki ofisinde düzenlenecek etkinlik, MySQL ile henüz tanışmamış ya da şu ana kadar etkin olarak kullanamamış yazılım geliştiricileri hedefliyor.


Atölye çalışmasında yazılımın neler sunduğu ve nasıl desteklendiği konusunda detaylı bilgi verilecek. MySQL'in hem açık kaynak sürümü hem de kurumsal destekli paketi MySQL Enterprise tanıtılacak. Katılımcılar  MySQL'in Enterprise Monitor ve Query Analyser gibi güçlü ek araçları ile tanışma ve sunduğu özellikleri detaylı inceleme fırsatı bulacak. MySQL Atölye Çalışması bire bir uygulamalı çalışma gerektirdiğinden sınırlı sayıda katılımcıya açık olacak. Katılmak için http://tr.sun.com dresinden kayıt yaptırmak gerekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun