Genel 03 MART 2009 / 16:00

Açık Kaynak Günleri sürecek

Sun Microsystems Türkiye’nin yazılım geliştiriciler için düzenlediği ve ücretsiz atölyelerden oluşan "Sun'dan Açık Kaynak Günleri" sürüyor.

Sun Microsystems Türkiye’nin yazılım geliştiriciler için düzenlediği ve ücretsiz atölyelerden oluşan "Sun'dan Açık Kaynak Günleri" sürüyor.

Sun Microsystems Türkiye Ofisi’nde gerçekleştirilen “Sun’dan Açık Kaynak Günleri”, Mart ayında yoğun talep üzerine 10 Mart ve 17 Mart tarihlerinde olmak üzere iki kez düzenlenecek.


10 Mart Salı günü gerçekleştirilecek atölye çalışmasının konusu yoğun talep üzerine tekrar MySQL olarak belirlendi. Atölye çalışmasında katılımcılar MySQL'in Enterprise Monitor ve Query Analyser gibi güçlü ek araçları ile tanışma ve sunduğu özellikleri detaylı inceleme fırsatı bulacaklar. 17 Mart Salı günü düzenlenecek atölye çalışmasında ise JavaFX ve NetBeans ele alınacak.


Sun Microsystems, Açık Kaynak Günleri ile bağımsız yazılım geliştiricilere interaktif bir ortamda açık kaynak koduyla ilgili konularda tartışma, projeleri hakkında fikir alışverişinde bulunma olanağı tanımayı amaçlıyor. Etkinlik kapsamında 20 yazılım geliştiricinin katılımıyla gerçekleştirilen atölye çalışmalarında karşılıklı görüşler paylaşılıyor, birebir uygulamalar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriliyor.


Her iki eğitim de 09:30 - 17:00 saatleri arasında Maslak, İstanbul’daki Sun Microsystems Türkiye Ofisi’nde yapılacak. Eğitimler hakkında bilgi almak ve başvuruda bulunmak için  (0212) 335 22 00 numaralı telefon veya info@turkey.sun.com e-posta adresi kullanılabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun