Genel 10 ŞUBAT 2009 / 14:35

Acıbadem'den yeni bir sağlık merkezi

Acıbadem Sağlık Grubu, 2009’un ilk yatırımını hayata geçirdi.

Acıbadem Sağlık Grubu, 2009’un ilk yatırımını hayata geçirdi.


İstanbul, Kocaeli, Bursa Hastaneleri ve tıp merkezleriyle toplam 21 noktada hizmet veren Acıbadem Sağlık Grubu,  2009 yılında hayata geçireceği yatırımlardan ilki olan İstanbul Maslak Hastanesi’ni hizmete açıyor. Grubun bu yıl ki diğer yatırımları arasında ise Beşiktaş, Adana, Kayseri, Eskişehir ve Bodrum hastaneleri bulunuyor. Şubat ayı sonunda hasta kabulüne başlayacak olan Acıbadem Maslak Hastanesi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, grup olarak yatırımlarının devam ettiğini belirterek  Maslak Hastanesi için 115 milyon dolar, Adana Hastanesi için 70 milyon dolar, Kayseri Hastanesi için 55 milyon dolar olmak üzere toplam 240 milyon dolarlık yatırım yapıldığını belirtti. Aydınlar, 2009 yılında hizmete girmesi hedeflenen Beşiktaş Hastanesi için 30 milyon dolar, Eskişehir Hastanesi için 20 milyon dolar, 2010 yılında hizmete girmesi planlanan Bodrum Hastanesi için ise 20 milyon dolar yatırım yapmayı öngördüklerini de açıkladı.


En son medikal teknolojiler


40 bin metrekare alana kurulan 191 yatak kapasiteli Maslak Acıbadem Hastanesi, içinde pek çok yeni teknolojiyi de içinde barındırıyor. Avrupa’da sayılı merkezde bulunan, 30 dakikalık kanser tedavilerini 1-2 dakikaya indirebilen “Rapidarc” teknolojisi, hastanede bulunan en son medikal teknoloji örneklerinden biri. Ameliyathanelerde kullanılan “Ultra clean” (Yüksek enfeksiyon riski olan girişimlerin güvenle yapılmasına olanak sağlar) teknolojisi de az rastlanan uygulamalardan bir diğeri.  Sayısal hastane olmanın gerektirdiği tüm uygulamaların sunulduğu hastanede  “Elektronik İlaç Yönetim Sistemi” Pyxis’in gelişmiş bir versiyonu ve hasta odalarında ve hasta oda kapılarında güvenli sayısal ekran sistemleri de bulunuyor. Hekimler bu ekranlar üzerinden hasta başında hastanın tüm bilgilerine erişebiliyor.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun