Genel 06 AĞUSTOS 2010 / 14:36

Acer ve Founder yeni bir işbirliğine gidiyor

Geniş çaplı anlaşmanın içeriğinde karşılıklı yakınlaşma görülüyor.

Geniş çaplı anlaşmanın içeriğinde karşılıklı yakınlaşma görülüyor.


Acer Inc ve Founder Tech yaptıkları anlaşmayla uzun dönemli birlikteliklerini güçlendirdiklerini açıkladı.

Anlaşmaya göre; Acer, PC ürünlerinin Çin Pazarında planlama, pazarlama ve tedarik zincir yönetimi gibi alanlarda Founder markalı PC işinin büyük kısmının operasyonundan sorumlu olacak. Ayrıca Founder'ın Suzhou Fabrikası PC ürünlerinin üretimi için destek sağlamaya devam edecek.

Founder Tech ürünlerin yerel pazarda geliştirilmesi konusunda Acer ile ortaklaşa çalışacak. Bunun yanında Founder ayrıca Acer'ın satış sonrası ağında Servis Sağlayıcı olarak rol alacak.

Bu iş birliği altında Acer daha yaygın satışa erişebilmek için Founder'ın kapsamlı kanal ağından faydalanacak. Founder Tech ise Acer'ın geniş ölçekli etkisinden ve yüksek kaliteli mobil ürünler yaratma becerisinden yararlanacak.

Bu iş birliğinin Acer'ın, önümüzdeki yıllarda dünyanın en büyük PC pazarı olması beklenen Çin pazarındaki gelişimini ve varlığını belirgin şekilde güçlendireceği ön görülüyor.

Firmaların Gartner Q2'10 verilerine göre öngörüleri toplam PC pazarı kombinasyonu payı Asya Pasifik'te yüzde 12,3'e erişecek ve Acer'ı bölgede 2. sıraya taşıyacak.