Genel 15 NİSAN 2010 / 13:41

Acer TimelineX tanıtımı yapıldı

Acer, Timeline serisine yeni TimelineX'i ekledi.

Acer, Timeline serisine yeni TimelineX'i ekledi.


Acer, 15 Nisan'da düzenlediği toplantıyla TimelineX serisini tanıttı. Böylece enerji tasarrufu sağlayarak uzun pil ömrü sunmasıyla öne çıkan bilgisayarlar Türkiye piyasasına sunulmuş oldu.

Yeni dizüstü bilgisayar, LED arka aydınlatma ve Intel Ekran Güç Tasarruf teknolojisi ile yüzde 30'a varan ek enerji tasarrufu sağlıyor. Modellerde standart modellere göre yüzde 40 daha az enerji harcayan, daha serin ve gürültüsüz çalışan yeni nesil sabit diskler de kullanılıyor. Aynı şekilde düşük enerji tüketen fanlara sahip TimelineX'e, enerjiyi iş gücüne göre ayarlayarak verimliliği iyileştiren yeni Intel Core işlemciler güç veriyor.

Yeni modellerde ideal güç planı Acer PowerSmart teknolojisiyle belirleniyor. Bu sayede Energy Star'ın gerektirdiğinden yüzde 66 daha az enerji tüketerek, yılda 1752 watt ya da 116 gün yanık kalan 15 watt'lık bir ampule eşdeğer enerji tasarrufu sağlanıyor. Boyutlarına göre 1,8 ve 2,6 kg ağırlığa sahip olan bilgisayarlar, 24 milimden daha ince.

Acer TimelineX tüm bu özellikleriyle 8 saatten fazla pil ömrüne sahip. Enerji tasarrufunun yanında, bu serideki dizüstü bilgisayarlar Full HD görüntü ve Dolby Home Theater v3 ses desteğiyle geliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun