Genel 31 MART 2010 / 07:57

Acer AMD’yi sunucu yongaları savaşında kurtaracak

Acer, ilk defa AMD'nin sunucu yongalarını kullanmaya karar verdi.

Acer, ilk defa AMD'nin sunucu yongalarını kullanmaya karar verdi.


"Advanced Micro Devices (AMD), Intel'e karşı market payını geri kazanmak için çaba sarfediyor" diyen Acer, ilk defa AMD'nin sunucu yongalarını kullanacak.

Dünyanın ikinci en büyük kişisel bilgisayar üreticisi Acer'ın makinelerini Opteron işlemcilerinin 6000 serisini kullanarak üreteceği AMD tarafından açıklandı.

"AMD gerçekten kendi üretim haritasına geri döndü" diyen Acer'ın Geliştirmeden Sorumlu Başkanı Gianluca Degliesposti, "Piyasaya giriş için daha iyi bir an olamazdı" diye ekledi.

Yeni yongalar 266 dolar (yaklaşık 400 lira) ile 1,386 dolar (yaklaşık 2 bin 80 lira) arasında değişen maliyetlerle üretilecek. AMD yongaları sunucular için daha fazla hafıza ve daha büyük dosyaları kaydedebilme imkanı sunacak.

AMD yongalarıyla müşterilerine daha iyi hizmet sunmayı hedefleyen Acer, yeni sunucu atılımıyla dizüstü ve masaüstü piyasasındaki payını artırmak istiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun