Genel 09 HAZİRAN 2009 / 14:10

Accenture ve Oracle’dan ortak adım

Oracle ve Accenture, gerçekleştirdikeri işbirliğiyle İnovasyon Merkezi’nin hayata geçirdi.

Oracle ve Accenture, gerçekleştirdikeri işbirliğiyle İnovasyon Merkezi’nin hayata geçirdi.


Accenture, Oracle işbirliğiyle İstanbul’da İnovasyon Merkezi’ni hayata geçirdi. Bugün gerçekleştirilen basın toplantısıyla duyurulan merkez, bölgesel inovasyon üssü olarak faaliyet gösterecek ve burada iki şirketin müşterilerine yönelik çözümler üretilecek. Toplantının açılış konuşmasını yapan Oracle Türkiye Genel Müdürü Gürhan Kalelioğlu, dünyada sayılı olan inovasyon merkezlerinden birini İstanbul’da hayat geçirdiklerini belirtti. Merkez için çalışmaların yaklaşık 10 ay önce başladığını belirten Kalelioğlu, çözüm odaklı sunumlarla şirketlere katkı sağlamak istediklerini kaydetti.


Pazara yönelik maliyet avantajlı ve kaliteli çözümler üretmeyi amaçladıklarını belirten Accenture Sistem Entegrasyonu Bölge Sorumlusu Antonio Pezzinga, Oracle ile dünyada gerçekleştirdikleri iş ortağına değindi. Pezzinga, yerel pazar deneyiminin önemine işaret ederek; bu strateji ile dünya çapında sistem bütünleştirici hale geldiklerini belirtti.


Oracle’ın Maslak’taki ofisinde faaliyet gösterecek İnovasyon Merkezi, Oracle’ın kendi binasında farklı bir şirketle gerçekleştirdiği ilk merkez olarak nitelendiriliyor. Bundan önce İtalya’da kurulan merkezin İstanbul noktası, sadece Türkiye için değil Doğu Avrpa, Ortadoğu, Asya ve Afrika bölegeleri için de çözüm üretecek. Bu merkezde gerçekleştirilecek araştırmaların ve ortaya çıkan deneyimlerin bölgeye aktarılması hedefleniyor.


Accenture, ABD, İngiltere, Hindistan ve İtalya’da da Oracle İnovasyon Merkezleri’nin operasyonunu yürütüyor. Yapılan açıklamaya göre merkezin İstanbul’daki ekibi de diğer yurtdışı merkezlerdeki uzmanlarla birebir etkileşimde bulunacak ve edinilen deneyimler karşılıklı paylaşılacak. İnovasy9on Merkezi’nde Accenture ve Oracle çalışanları proje bazlı görev alacak. Merkez, CRM, faturalama ve gelir yönetimi, iş süreçleri yönetimi, performans yönetimi gibi konulara odaklanacak. Oracle uygulamaları ve ürünleri ile geliştirilen çözümlerin çerçevesi, şirketin yeni satın almaları ve atılımları ile genişletilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun