Genel 20 TEMMUZ 2009 / 14:04

Accenture Symbian’a el uzattı

Nokia’nın Android’e doğru halleneceği söylentilerinden olsa gerek...

Nokia’nın Android’e doğru halleneceği söylentilerinden olsa gerek...


Accenture, yaptığı bir açıklamayla akıllı cep telefonları için üretilen Symbian işletim sisteminin profesyonel servisler operasyon bölümünü Nokia’dan satın alacağını duyurdu. Acenture, bu satın almayla mobil yazılımlar konusundaki mühendislik becerisini artırmayı amaçlıyor. Diğer bir deyimle, mobil yazılım alanında bütünleşik çözümler sunma konusundaki becerisini artıracak.


Anlaşmayla İngiltere, Finlandiya, Japonya, Kore ve Avustralya’daki yaklaşık 165 Nokia profesyonel servis mühendisi ve danışmanı Accenture tarafına transfer olacak.


Geçtiğimiz haftalarda çıkan bir haberle Nokia’nın Android işletim sistemine sahip bir cep telefonu çıkacağı söylenmiş, ancak haber Nokia tarafından yalanlamıştı. Accenture’ın Symbian’dan parça koparması ise insanın aklına “Acaba söylentiler doğru mu” diye getiriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun