Genel 03 MART 2010 / 07:29

ABD ordusu da sosyal ağlara takılacak

Twitter ve Facebook, Amerikan ordusu için kontrollü olarak serbest bırakılıyor.

Twitter ve Facebook, Amerikan ordusu için kontrollü olarak serbest bırakılıyor.


Amerikan ordusu, internet kullanımı ve güvenlik gereği Twitter ve Facebook gibi sosyal ağları kullanabilecek artık. Ordunun savunma bölümü yetkilileri, sosyal medyanın sağladığı faydanın güvenlik risklerini azaltabileceğini söyledi. Bu da, Pentagon'un yasaklamış olduğu YouTube dahil pek çok sitenin ordu için yeniden kullanılabilir hale gelmesi demek oluyor. Ancak yinede, komutanlar geçici olarak koruma altında olan görevlere erişimi engelleyecek ya da bant genişliğini koruyacaklar.

Sosyal medyanın ve internetin giderek ordu için daha önemli bir hale geldiğini söyleyen ABD Savunma Bakanı Robert Gates, online servisleri etkin biçimde kullanan ordudaki 20'lili yaşlardaki askerlerin Pentagon'la bağlantıya geçmesinde sosyal ağların etkili olacağını dile getirdi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun