Genel 17 ARALIK 2010 / 16:02

9. Teknoloji Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl rekor düzeyde başvurunun yaşandığı 9. Teknoloji Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Bu yıl rekor düzeyde başvurunun yaşandığı 9. Teknoloji Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.


TÜSİAD, TÜBİTAK ve TTGV tarafından düzenlenen "Teknoloji Ödülleri bugün gerçekleşen ödül töreni ile sahiplerini buldu. Dört farklı firma ölçeği ve iki farklı kategoride belirlenen 27 finalist arasından dereceye girenlerin ödül aldığı törende Büyük Ödül, VSY Varlıbaşlar Sağlık Yatırımları Hizmetleri şirketinin oldu.

9. Teknoloji Ödülleri Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Z. Cebeci, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Toplumu ve Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanı Erman Ilıcak, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fikret Yücel, ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş ve Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın açılış konuşmalarını yaptığı Ödül Töreni'inde Portland Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Merkezi (PICMET) Başkanı ve Portland State Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Dündar F. Kocaoğlu da konuk konuşmacı olarak "Teknoloji Çağında Yaratıcılık ve Yeniliğin Yönetimi" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Törende; dört farklı firma ölçeği ve iki farklı kategoride belirlenen 27 finalist arasından dereceye girenler ödüllerini aldı:

Mikro Ölçekli Ürün Kategorisi: Digital Planet-D.T.P. Bilgi İşlem İletişim ve Tic. Ltd. Şti. (NetVault-Etkin Sayısal Arşivleme Sistemi)

Küçük Ölçekli Ürün Kategorisi: Baykar Makine San. ve Tic. A.Ş. (Bayraktar-Çaldıran Taktik İnsansız Hava Aracı Sistemi)

Küçük Ölçekli Süreç Kategorisi: Sobee Yazılım Tic. Ltd. Şti. (I CAN FOOTBALL)

Orta Ölçekli Ürün Kategorisi: Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama A.Ş. (Dizel Bazlı Motorların LPG ve CNG (Tek Yakıtlı) Dönüşümü)

Orta Ölçekli Süreç Kategorisi: Teknodrom Robotik ve Otomasyon San. ve Tic. A.Ş. (Hayalden Ürüne - Robotik İleri Malzeme İle Üretim)

Büyük Ölçekli Ürün Kategorisi: Arçelik A.Ş. (SURF-Innovatif Fırın Teknolojisi)

Büyük Ölçekli Süreç Kategorisi: Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (Bulaşık Makinesi Dayanımı Parlaklığı ve Kalitesi Yüksek Kurşunsuz Kristal Cam Ev Eşyası)

Büyük Ödül: VSY Varlıbaşlar Sağlık Yatırımları Hizmetleri Turizm San. ve Dış. Tic. Ltd. Şti. (Pilot Özel İntraoküler Lens İmplant Üretim Tesisi Tasarımı ve Optimizasyonu)

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun