Genel 20 ARALIK 2010 / 13:34

8. e-Devlet Ödülleri sahiplerini buldu

TÜSİAD ve TBV tarafından düzenlenen eTR Ödülleri'nin sekizincisi gerçekleştirildi.

TÜSİAD ve TBV tarafından düzenlenen eTR Ödülleri'nin sekizincisi gerçekleştirildi.


BThaber gazetesi ve BTnet.com.tr'nin de basın sponsoru olduğu; TÜSİAD ve TBV tarafından düzenlenen eTR Ödülleri'nin 8.'si Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirildi.

Etkinliğin ilk bölümünün açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Bilgi Toplumu ve Yeni Teknolojiler Komisyonu Başkanı Erman Ilıcak gerçekleştirdi. Açılış konuşmasının ardından davetli konuşmacı olarak IS-Practice Kurucu ve Yöneticisi Hugo Kerschot yer aldı. 8. eTR Ödül Töreni öncesi tören konuşmalarını ise TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı N. Ümit Boyner, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin gerçekleştirdi.

8. eTR Ödülleri sahiplerini buldu

Sektör temsilcileri, bürokratlar, akademisyenler ve gazetecilerden oluşan juri üyeleri tarafından yapılan elektronik oylama sonucu verilen ödüller şöyle; Kamudan Vatandaşa eHizmetler Kategorisinde: Emniyet Genel Müdürlüğü "Araç Tescil ve Sürücü Belgesi İşlemlerinin Elektronik Ortamda Yapılması" (ASBİS), Kamudan Kamuya eHizmetler Kategorisinde: Çevre ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü "Orman Yangın Erken Uyarı Sistemi" ve Kamudan İşdünyasına eHizmetler Kategorisinde: Çevre ve Orman Bakanlığı Genel Müdürlüğü İzin ve Denetim Dairesi Başkanlığı "Çevrimiçi Çevre İzinleri" projelerinin oldu.

Özel ödül kategorisinde ödül alan kurumlar ise Gaziantep Şahinbey Belediyesi "Rehber Eşliğinde Sanal Belediyecilik", Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın İdaresi Başkanlığı "Web Tarım TV Projesi", Sakarya Serdivan Belediyesi "Serdivan Kentsel Otomasyon Projesi" oldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun