Genel 18 EYLÜL 2010 / 10:52

8. Altın Örümcek Web Ödülleri sahiplerini buldu

“En iyi web sitesi” kategorisinin birincisi vobnedir.org olurken, sitenin yaratıcısı İGOA geceye damgasını vurdu.

“En iyi web sitesi” kategorisinin birincisi vobnedir.org olurken, sitenin yaratıcısı İGOA geceye damgasını vurdu.


DorukNet tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen BTnet.com.tr’nin de sponsor olduğu Altın Örümcek Web Ödülleri 2009’un en iyi web sitelerine dağıtıldı. Toplam 33 kategoride, 52 jüri üyesinin 4 bin 500 başvuruyu değerlendirerek belirlediği web ödüllerinde geceyi beş ödülle kapatan İGOA, gecenin en dikkat çeken ajansı olmayı başardı.

Gecede ‘en iyi web sitesi’ ödülü vadeli işlem ve opsiyon borsasının anlatıldığı www.vobnedir.org adresine gitti. Ayrıca vobnedir.org “en iyi finansal servisler”, “en iyi mikrosite” kategorilerinde de birinciliği kimseye kaptırmadı.

“Bilgi teknolojileri donanım/yazılım” kategorisinde ödül www.proj-e.com web sitesine verildi. “Çevrimiçi Bankacılık” kategori birincisi Garanti Bankası’nın web sitesi www.garanti.com.tr oldu.

Telekomünikasyon kategorisinde birinciliği Manadijital’in yarattığı www.ttnet.com.tr web sitesi kazandı. Mağazacılık kategorisinde birinciliği www.samsungbeyaz.com web sitesi McCann Erickson’a kazandırdı.

Üretim/Sanayi kategori birincisi Pixelplus Interactive’in hazırladığı www.efespilsen.com.tr oldu. 2009 yılının ‘en iyi haber sitesi’ www.ntvmsnbc.com olarak belirlendi.

Kamu kurumlarının sunduğu web siteleri arasından www.dolmabahce.gov.tr sıyrılarak ÇETE Digital Interactive’e birincilik ödülü kazandırdı. Eğlence kategorisinde son dönemin popüler sitelerinden fizy.com birincilik ipini göğüslerken e-ticaret kategorisinde birincilik ödülünü www.hepsiburada.com kazandı.

Etkinlik/Kültür Sanat kategorisindeki en jüri tarafından belirlenen en iyi site Madebycat’in hazırladığı www.akbanksanat.com oldu. Gayrimenkul ve Emlak siteleri kategorisinde birincilik ödülü Trafo’nun hazırladığı www.varyapmeridian.com web sitesine gitti.

8. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde ödül kazanan diğer site ve detayları www.altinorumcek.com web sitesinde bulabilirsiniz.