Genel 02 NİSAN 2010 / 13:28

6 bin 800 TL olsa değmeyin keyfimize

Enuygun.com, ülkemiz insanının kredi ihtiyacına yönelik kapsamlı bir analiz gerçekleştirdi.

Enuygun.com, ülkemiz insanının kredi ihtiyacına yönelik kapsamlı bir analiz gerçekleştirdi.


İnternet üzerinden banka kredilerinin karşılaştırılmasına olanak tanıyan Enuygun.com'un analizine göre, Türk insanının bankalardan talep ettiği ortalama ihtiyaç kredisi miktarı 6 bin 800 TL olarak belirlendi.

Talep edilen ortalama vadenin 24 ay olduğu belirtilen analizi değerlendiren Enuygun.com Baş Analisti Betül Sungurlu, tüketici kredisi talebinin çoğunlukla temel ihtiyaçları karşılamaya ya da biriken borçları kapatmaya yönelik olduğuna inandıklarını söyledi.

Ortalama 6 bin 800 TL kredi talebi olmasının, kişi başı borç miktarı ya da acil ihtiyaç miktarı hakkında fikir verebileceğini de belirten Sungurlu, bankaların kredi masraf ve faiz politikalarını belirlerken bu koşulları göz önünde bulundurması gerektiğini aktardı.

Tüketicilerin de kredi kararlarında maliyet hesabı yaparken faiz ve ücreti bir arada düşünmesi gerektiğini de vurgulayan Sungurlu, bankaların rekabetin etkisiyle dosya masraflarını düşürebileceklerini de tahmin ettiklerini ekledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun