Genel 27 NİSAN 2010 / 12:59

5. Karadeniz ve Hazar Düzenleyici Konferansı başlıyor

BTK'nın ev sahipliğindeki konferans, "Genişbandın Geleceği" temasıyla gerçekleştirilecek.

BTK'nın ev sahipliğindeki konferans, "Genişbandın Geleceği" temasıyla gerçekleştirilecek.


5. Karadeniz ve Hazar Düzenleyici Konferansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun ev sahipliğinde 29-30 Nisan 2010 tarihlerinde The Marmara Taksim İstanbul'da düzenlenecek. "Genişbandın Geleceği" temalı konferansta, Karadeniz ve Hazar Bölgesi ile diğer bölgelerin haberleşme bakanlıkları ve düzenleyici kurumları, Uluslararası Telekomünikasyon Birliği, çeşitli üniversiteler ve işletmecilerden yetkililerin bir araya gelerek, genişbandın yanı sıra güncel pek çok hususta görüş alışverişinde bulunacaklar.

29 Nisan'da başlayacak konferansın açılış konuşmaları Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy tarafından yapılacak. İki gün sürecek konferansta "Düzenleyici Perspektifiyle Genişbandın Geleceği", "İşletmeci Perspektifiyle Genişbandın Geleceği", "Yazılım, Internet ve Siber Güvenlik" ve "Türkiye'de IT Sektöründe Güncel Uygulamalar" başlıklı 4 ana oturumla genişbant erişimin geleceği farklı perspektiflerden masaya yatırılacak.

Detaylı konferans programını www.tk.gov.tr/Basin_Duyurular/Duyurular/hazar5_duyuru.htm adresinde bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun