Genel 25 EYLÜL 2008 / 10:12

3G Özbekistan’da

Nokia Siemens Networks ve UCell 3G teknolojisini Özbekistan’a götürdü.

Nokia Siemens Networks ve UCell 3G teknolojisini Özbekistan’a götürdü.


Özbekistan'ın en hızlı büyüyen ve UCell markasıyla tanınan operatörü FE Coscom Ltd. 3G ağını Taşkent ve Semerkant’ta başlattı. Operatör, yüksek hızlı mobil çokluortam servislerini Özbekistan’a getirmeyi ve 3G teknolojisini ilerleyen dönemde tüm ülkeye yaymayı düşünüyor.


Nokia Siemens Networks çözümleri 7.2 Mbps indirme hızı ve 1.4 Mbps yükleme hızında çalışacak. Yüksek Hızlı Paket Erişimi teknolojisi ile yüksek hızlı internet taraması, isteğe bağlı video, canlı TV yayını ve görsel araması yapma imkânı sunuyor.


Nokia Siemens Networks üç ayda tamamlanan 3G servisi sağlama planı dahilinde Flexi 3G baz istasyonları, radyo ağ kontrolcüleri ( radio network controller), Medya Dağıtım Çözümleri (Media Delivery Solution) yerleştirdi.


Özbekistan’da bir ilk olan 3G teknolojisi sayesinde Özbek halkı en yeni mobil teknolojileri dünya ile aynı anda kullanacak.


3G konusunda Türkiye’de ise hatırlayacağınız gibi ihale süreci başladı. Önümüzdeki altı ay içerisinde tamamlanması beklenen ihalenin peşinden 3G servisleri Türkiye’de de hizmete girecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun