Genel 13 MAYIS 2010 / 08:24

3D video keyfi mobile taşınacak

Sharp mobil cihazlar için geliştirdiği 3D video kamerasını duyurdu.

Sharp mobil cihazlar için geliştirdiği 3D video kamerasını duyurdu.


Sharp, mobil cihazlar için tasarladığı ilk yüksek çözünürlüklü 3D kamerasını duyurdu. Şirket bu yılın sonunda cihazın toplu üretimine başlamayı planlıyor.

Kamera modülü, gelişmiş bir tarama sistemi kullanarak iki ayrı objektifle 720p üç boyutlu görüntüleri yakalayabiliyor ve sağ ve sol kameralardan gelen görüntüleri birleştirerek üç boyutlu görüntüye dönüştürüyor.

Kamerada, renk senkronizasyonu, zamanla süreci ve doğru pozisyon için kullanılan teknolojilerin yanı sıra, cihaz üç boyutlu görüntüleri yüksek çözünürlükteki HD modunda yakalamayı başarıyor. Ayrıca ürünün netbook ve benzeri cihazlarda, hatta Nintendo DS'de bile kullanılabileceği söyleniyor.

Şirket ürünün örneklerinin Temmuz'da hazır olacağını, seri üretime yıl sonunda başlanacağını belirtiyor. Kameranın çıkış fiyatı henüz belli değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun