Genel 07 EKİM 2013 / 14:03

3D teknolojisi ödülü Koç Üniversitesi'nin

Koç Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Optik Mikrosistemler Laboratuvarı (OML), International 3D and Advanced Imaging Society tarafından ‘Yılın En İyi 3-Boyutlu Teknoloji Ürünü Ödülü’nü aldı.
 International 3D and Advanced Imaging Society'nin düzenlediği yarışmada  yılın en iyi 3-Boyutlu teknoloji ürünü ödülünü “3D Taşınabilir Lazer Projektör”aldı.

Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Optik Mikrosistemler Laboratuvarı Direktörü Prof. Dr. Hakan Ürey ve ekibinin hazırladığı projektör Piko-projektörler kullanarak yeni yazılım ve donanım uygulamaları geliştirilmesi üzerinde çalışıldı. Geliştirme ekibinde  Kaan Akşit ve Osman Eldeş' in de yer aldığı proje ABD'de bulunan Microvision firmasının finansal desteğiyle geliştirildi.

Prof. Dr. Hakan Ürey bu konuda yayınladığı makale de Kore’de 2012 yılında gerçekleştirilen 3-boyutlu displayler konferansında en iyi makale ödülünü aldığını söyledi.

Ödüller, 18 Eylül 2013 Çarşamba günü Paramout Pictures Studios’da (Hollywood, USA) gerçekleştirilen törenle verildi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ödül töreninde üç boyutlu görüntüleme teknolojileri konusunda çığır açan kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi. Ödülü, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Optik Mikrosistemler Laboratuvarı direktörü Prof. Dr. Hakan Ürey’in adına Koç Üniversitesi öğrencisi Ahmet Faruk Coşkun aldı.
ETİKETLER : 3d Koç üniversitesi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun