Genel 09 TEMMUZ 2010 / 06:17

3D keyfi iPad’e taşınıyor

Dönüşüm teknolojisi ile 3D deneyimini iPad'de yaşamak mümkün hale gelecek.

Dönüşüm teknolojisi ile 3D deneyimini iPad'de yaşamak mümkün hale gelecek.


3D Eye Solutions isimli şirket bundan sonra iPad deneyimini 3 boyutlu olarak yaşamanıza imkan verecek. Şirketin CEO’su Michael Gibilisco, 2D görsel verileri iPad üzerindeki çeşitli platformlar sayesinde 3D görüntülere dönüştürdüklerini söylüyor. 2D görüntüleri 3D içeriğe dönüştürme teknolojisi Apple iPad’in dosya formatları ile tam uyumlu. Bu dönüşüm işlemiyle içeriklerin kolaylıkla iPad’le bütünleşmesi bekleniyor.

Yapılan değerlendirmelere göre iPad’de Eye teknolojisinin 2D’den 3D’ye dönüştürebileceği yaklaşık 225 bin uygulama var. Bu teknoloji ile iPad kullanıcılarının e-posta yollama ya da alma, çoklu medya deneyimi, HD video izleme, oyun, e-kitap okuma ya da web tarama gibi işlemleri 3D deneyimi ile gerçekleştirecek.

3D Eye Solutions şimdilerde 3D stereo için bu tür dönüşüm hizmetleri ve donanım entegrasyon teknolojisi sunuyor. Yanı sıra şirket, 2D ve 3D dünyasında köprü kurmak için bir dizi bütünleştirme uygulamaları geliştiriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun