Genel 06 EKİM 2010 / 13:36

3D fotoğraf ve animasyon yaratmanın yolu CeBIT'te

CeBIT'te bulunan stantlarda dikkatimizi ‘Hareketli Fotoğraf' çekti.

CeBIT'te bulunan stantlarda dikkatimizi ‘Hareketli Fotoğraf' çekti.


3D filmlerin damgasını vurduğu 2010 yılında 3D eğilimleri de artarak devam ediyor. Artık basit sistemlerle 3D fotoğraf ve animasyonlar yaratılabiliyor. CeBIT'de karşımıza çıkan 'Hareketli Fotoğraf' standı, ziyaretçileri meraklandırıyor.

Fotoğrafçılar, ürünlerini internet üzerinden sergilemek isteyen kurumsal işletmeler ve hatta son kullanıcı için 360 derece ve üç boyutlu animasyon hazırlayabiliyor.

Çeşitli boylardaki döner tablalar ya da ışığın daha fazla kullanılabildiği kutulu sistemler bulunuyor. Bu tablaların üzerine yerleştirilen nesneler dönerken yaklaşık 72 kare fotoğraflanıyor. Ardından bilgisayar aktarılan görüntüler özel yazılım sayesinde 3 boyutlu halde Flash gibi yaygın formatlı animasyonlara dönüşüyor.

Uygulamanın en güzel yanını kısa sürede hazırlanabilir olması oluşturuyor. Boyut olarak çok farklı seçenekleri bulunan sisteme 4 bin ile 30 bin avroya kadar değişen fiyatlarda sahip olunabiliyor.

Ayrıntılı bilgiler için hareketlifotoğraf.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun