Genel 23 ŞUBAT 2010 / 13:59

3D CAD dünyası buluştu

SolidWorks World konferansında mühendis tasarımcı ve iş ortakları bir araya geldi.

SolidWorks World konferansında mühendis tasarımcı ve iş ortakları bir araya geldi.


Ocak ayı itibariyle Türkiye ofisini açan SolidWorks, 31 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında Amerika'da gerçekleştirilen SolidWorks World 2010'da, gişe rekorları kıran Avatar filminin yönetmeni James Cameron'u ağırladı.

Kaliforniya eyaletindeki SolidWorks World 2010 konferansında 5 bini aşkın SolidWorks müşterisi, iş ortağı ve çalışanı, bilgi ve yeteneklerini paylaşmak, yeni iş ortaklıkları kurmak ve yenilikçi tasarımları görmek için toplandı. Sayıları 150'yi aşan kapsamlı teknik eğitimlerde mühendisler SolidWorks 2010'un yeni yetenekleriyle verimliliği artırmanın yollarını öğrenirken, 600 metrekarelik iş ortağı alanında SolidWorks ile tasarlanan 100'den fazla teknoloji ürünü de sergilendi.

11'den fazla Oscar ödülünün sahibi Yönetmen James Cameron da konferansta konuşmacı olarak yer aldı. Hollywood kariyerinin yanı sıra deniz altı ve Mars dâhil olmak üzere uzay keşfinde kullanılan teknolojilerin de mucidi olan Cameron, 5 binden fazla SolidWorks kullanıcısına inovasyonu işaret etti. Cameron, Avatar filmindeki binlerce ışık yılı uzakta bulunan Pandora dünyasına dev makinelerin nasıl taşındığı sorusuna da ilginç bir yanıt verdi. Bu kadar çok sayıda materyalin taşınmasının lojistik bir kâbus olacağını söyleyen Cameron, bunun yerine indiği gezegendeki kaynakları kullanarak, gerekli her şeyi oluşturabilecek dev bir 3D yazıcının önceden gönderilmesinin daha akla yatkın bir çözüm olduğunu ifade etti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun