Genel 09 EKİM 2010 / 12:56

3'lü oyuna ilk başlayan Türksat oldu

Türksat 21 ildeki kendi kullanıcıları arasında VoIP hizmetini başlattı.

Türksat 21 ildeki kendi kullanıcıları arasında VoIP hizmetini başlattı.


Türkiye'de henüz VoIP hizmeti operatörler arasında başlamış değil. Ancak Türksat 21 ildeki kendi kullanıcıları arasında VoIP hizmetini başlattı. CeBIT Bilişim Eurasia'da ilk defa Uydunet VoIP'i duyuran Türksat, Uydunet aboneliği bulunan kullanıcılarına sadece başvuru yaparak bu hizmeti sunacak. Uydunet abonesi olmayan kullanıcılar ise Uydunet tarafından sunulan bu hizmette abone olup VoIP hizmetinden yararlanabilecek.

İnternet altyapısı üzerinden sunulan telefon hizmeti olarak adlandırılan VoIP hizmetinden Uydunet aboneleri 30 Haziran 2011 tarihine kadar ücretsiz olarak yararlanabilecek. Uydunet VoIP'ten yararlanabilmek için VoIP özellikli modeminiz olması yeterli. Modemin arkasına takılan bir ev telefonu hattı ve ara bağlantı kablosu sayesinde bu hizmeti aboneler kullanabilecek.

Uydunet VoIP taahhüt zorunluluğu aramıyor

Operatörler ve sanal operatörler arasında arabağlantı ücretlerinin karşılıklı imzalanmasının ardından farklı internet servis sağlayıcılar arasında da kullanılabilecek olan Uydunet VoIP hizmetine taahhüt zorunluluğu olmadan ve iptal etme hakkı abonede olacak şekilde de sahip olunabiliyor.

Uydunet VoIP hizmetini kendi abonelerine sunan Uydunet aynı platform üzerinden sağladığı internet, TV ve ses hizmetleri ile ilk olarak 3'lü oyun olarak adlandırılan sistemi abonelerine sunan şirket oldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun