Genel 08 ŞUBAT 2016 / 15:00

3 boyutlu yazıcı ile bisiklet ürettiler

Delt Teknoloji Üniversitesi'nden bir grup öğrenci, 3 boyutlu yazıcı kullanarak bisiklet üretti.

Geleceğin teknolojisi olarak görülen 3D yazıcılar ile neredeyse hayal ettiğimiz her parçayı bilgisayar ortamında modelleyerek, birkaç dakika içinde yazıcıdan çıkartabiliyoruz. Yazıcı, tasarımı somut bir obje olarak elle tutulur hale getiriyor. Üretimi daha pratik hale getiren bu 3D yazıcılar ile son bir yıl içerisinde silah, organ, ev, köprü gibi birçok nesne üretildi.

Hollanda'da yer alan Delt Teknoloji Üniversitesi’nden bir grup öğrenci, MX3D adlı bir 3 boyutlu üretim firması ile birlikte bisiklet üretmeye çalıştılar. Özel bir 3 boyutlu yazıcı sayesinde üretilen bisiklet gövdesinin çok güçlü bir yapıya sahip olduğu belirtiliyor. Çünkü bisiklette kullanılan malzemenin güçlü bir yapıya sahip olduğu ve bisikletin bütün bir parça halinde üretilmesinden dolayı kaynaklandığı vurgulanıyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun