Genel 23 EYLÜL 2008 / 13:44

3, 2, 1 motor!

Nokia Nseries ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’na başvurular 10 Ekim – 31 Aralık 2008 tarihleri arasında yapılabilecek.

Nokia Nseries ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nokia Nseries Kısa Film Yarışması’na başvurular 10 Ekim – 31 Aralık 2008 tarihleri arasında yapılabilecek.


Nokia Nseries Kısa Film Yarışması geçtiğimiz iki yılda gördüğü yoğun ilginin ardından bu yıl 3. kez düzenlenecek. Başvuruları 10 Ekim - 31 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan yarışmada, ilk elemeler sonunda finalistler Nokia N96 ile çekecekleri ikinci kısa filmleriyle yine keyifli ve bol ödüllü bir final için yarışacaklar.


Kısa filmlerin değerlendirilmesinde, teknik kaliteden çok, özgünlük ve yaratıcılık dikkate alınacak. Yarışma jürisi 1-30 Ocak 2009 tarihleri arasında ön elemeyi gerçekleştirecek. Ön elemede ilk 5’e giren finalistler jüri başkanları tarafından düzenlenecek olan atölye çalışmasına katılacak. Ardından finalistlere ikinci kısa filmlerini çekmek üzere DVD kalitesinde video kaydı yapan ve 24 GB’ye kadar genişletilebilen 16 GB dahili hafızası ile 40 saate kadar video içeriği saklama imkanı sunan birer Nokia N96 multimedya bilgisayarı verilecek.


Son elemede ilk üçe girenler ise 7 Nisan 2009’da düzenlenecek ödül töreniyle açıklanacak ve 7.000 YTL, 5.000 YTL ve 3.000 YTL para ödülü kazanacaklar. Ayrıca ilk üçe giren filmler, 4-19 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan 28. Uluslararası Film Festivali’nde, Türk filmlerinden önce sinemaseverlere sunulacak. Ayrıca, bir finalist de ‘Parlayan Yıldız’ ödülünün sahibi olacak.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın katkılarıyla gerçekleştirilen ve Nokia Nseries’in “deneyim” kavramıyla bütünleşen yarışmaya katılım için herhangi bir yaş, deneyim, tür ya da tema kısıtlaması bulunmuyor. Kısa filmlerin herhangi bir kameralı cep telefonu ya da dijital kamerayla çekilmiş olması yeterli. Ancak kısa filmlerin Mayıs 2008 tarihinden sonra çekilmiş ve daha önce bir festivalde ya da yarışmada ödül kazanmamış olması gerekiyor. Filmlerin süresi ise, jenerik de dahil olmak üzere en fazla 5 dakika olarak belirlenmiş.


Başvuru için gerekli evrakların ve diğer detayların tam listesi 10 Ekim 2008 tarihinden itibaren www.nserieskisafilm.com web sitesinden alınabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun