Genel 26 AĞUSTOS 2010 / 06:36

290 bin dolara farelere özel köprü yapıldı

Galler'in güneyinde vergi mükellefleri yapılan harcamaya şaşırıyor.

Galler'in güneyinde vergi mükellefleri yapılan harcamaya şaşırıyor.


İnsanlar çevresel dengeyi ortaya çıkardıkları betonarme yapılarla bozmaya devam ediyor. Dünyanın her yerinde çevre ne kadar korunmak istense de insanlığı bölgedeki varlığı tüm canlılardan çok hissediliyor.

Galler'in güneyinde yer alan bir yolun üzerine ilginç bir köprü yapıldı. İlk bakışta pek anlamlandırılamayan köprünün bölgedeki kemirgen nüfusunu korumak için yapıldığı belirtiliyor.

Yapılan köprü ile orman fareleri yoldan geçerken ezilme tehlikesi yaşamayacak. Ancak köprünün maliyeti 290 bin doları -yaklaşık 440 bin lirayı- bulması, bölge sakinlerini rahatsız etti. Yapılan çalışma olumlu bulundu, ancak vergi mükellefleri maliyetin yüksek olduğu belirtiliyor.

Gallerliler şu sıralar "Çevre korunurken ne kadar para harcanması makûldür?" sorusunu tartışıyor.

Dailymail'de yer alan haberin detaylarına http://www.dailymail.co.uk/news/article-1305672/190k-bridges-road-DORMICE-footed-taxpayer.html adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun